Tepelná technika

Spuštění prvního peletového kotle EASYPELL v ČR

Ve spolupráci s topenářskou firmou Timco s.r.o., sídlící v Příbrami byl nainstalován a uveden do provozu první kotel EASYPELL se jmenovitým výkonem 20 kW v ČR. Kotel byl instalován do dokončované novostavby v obci Ouběnice u Příbrami. V domě bude sloužit jako hlavní zdroj tepla pro vytápění i celoroční ohřev teplé užitkové vody. Celý dům je osazený radiátory, ovládání celého topného systému zajišťuje řídící jednotka integrovaná v kotli EASYPELL a ovládací panel na jeho dveřích.

Kotle EASYPELL se dodávají ve výkonových řadách 16, 20, 25 a 32 kW. Každý z těchto kotlů zcela automaticky přizpůsobuje jeho výkon dle aktuální potřeby domu a umožňuje automatickou modulaci výkon od 30 do 100%.

EASYPELL 2015EASYPELL má již v základu integrované automatické zapalování s příkonem pouze 250 W, hlídání teploty plamene s automatickým přizpůsobením podávání paliva dle jeho výhřevnosti, měření podtlaku ve spalovací komoře a automatickou regulací otáček odtahového ventilátoru, řadu let ověřený elektromechanický systém zabezpečení proti zpětnému prohoření, apod. Integrovaný zásobník o objemu 115 / 167 kg peletek (dle výkonu) Vám postačí na cca 1 týden provozu. O čištění tepelného výměníku se stará poloautomatický systém, který se ovládá pomocí páky na boku kotle při doplňování zásobníku peletek. Jako volitelné příslušenství lze objednat automatické čištění tepelného výměníku, o které se poté stará řídící jednotka kotle spolu s dodatečným motorem.

S kotlem EASYPELL, získáte cenově dostupný a spolehlivý topný systém bez velkých montážních prací a malých požadavků na prostor. Můžete si vyměnit svůj starý kotel na tuhá paliva nebo třeba i plynový kotel bez jakéhokoliv zásahu do instalace Vašich radiátorů nebo podlahového topného systému. Easypell je kompaktní: méně než 1 m2 podlahové plochy – včetně zásobníku peletek! Easypell může být instalován v suterénu, garáži, venkovní budově nebo ve stávající kotelně.

Konstrukce kotlů EASYPELL vychází z již více než 27-ti letých zkušeností při vývoji a výrobě automatických kotlů na pelety. Výrobcem kotlů je rakouská společnost Eco Engineering 2050 GmbH, která kotle vyrábí v licenci od světově uznávaného výrobce kotlů na pelety společnosti ÖkoFEN.

Všechny kotle EASYPELL jsou registrovány v programu kotlíkových dotací a lze na ně získat, při splnění podmínek, dotaci od 120 do 127 tis. Kč.

 


převzato z www.ceska-peleta.cz

 

 

 

2012-2015 Timco s.r.o. | všechna práva vyhrazena Design: Jiří Brda  |  Web | www.reklalink.cz